Další jednání na Ministerstvu dopravy

Další jednání na Ministerstvu dopravy 1

Dnes 20.6.2023 odpoledne proběhlo 2 hodinové jednání na Ministerstvu dopravy za účasti pana ministra Martina Kupky, zástupců Správy železnic, České geologické služby a dalších členů ministerstva dopravy včetně pana ředitele odboru strategie.

Účelem tohoto náročného a pro Chlumec zásadního jednání bylo představení alternativní varianty vedení vysokorychlostní trati, kterou si město Chlumec nechalo zpracovat a která posouvá portál Krušnohorského tunelu a překladiště až do oblasti Palivového kombinátu a bývalého dolu Petri. Autorem této pro Chlumec příznivější varianty je pan Ing. Jiří Kalčík ze společnosti PRO CEDOP, je současně autorem tzv. varianty "H", která by tuto naší novou citlivější variantu Chlumce zastřešila. Dnešního setkání se z Ústeckého kraje zúčastnila starostka města Chlumec Veronika Srnková, poslankyně a radní za Ústí nad Labem Eva Fialová, krajský zastupitel Filip Ušák, starostka Trnovan na Litoměricku Martina Čechová a předkladatel trasy "H" pan Martin Hausenblas, který jasně uvedl, že je třeba hledat široký kompromis a dle jeho slov "přibrat Chlumec na palubu jako partnera a táhnout za jeden provaz". Pan ministr přislíbil prověření této nové varianty do konce července 2023.

Datum vložení: 20. 6. 2023 20:04
Datum poslední aktualizace: 9. 12. 2023 20:06